פסטיבל מדרום לאמנות רב תחומית באופקים פועל בתפר העדין המחבר בין אמנות, תרבות וקהילה, ומבקש ליצור שיתופי פעולה מפתיעים ולזַמֵן אפשרויות חדשות של יצירה ומפגש. היצירות בפסטיבל העוסקות ונבנות בשיתופיות, מבקשות להפוך את הפעולה האמנותית לפעולה המייצרת מציאות עם ובתוך החברה. אמנות השתתפותית המבקשת לערער את ההפרדה שבין אמן וקהל ומציעה אלטרנטיבות שלא היו יכולות להתקיים אחרת.
 
מזה חצי שנה, אנחנו עמלים ועמלות על בניית הפסטיבל עם קהילות, גורמים וארגונים עירוניים, כדי ליצור ולייצר פסטיבל ששייך למקום ולזמן, שהִנו ייחודי לעיר אופקים – פסטיבל שבמקום אחר יהפוך לפסטיבל אחר.
 
מתחם בילוי-תרבות-קהילה ב"בית היוצר" המוקם על ידי הקהילות בעיר, מתחם ייחודי שנבנה על ידי חניכות וחניכי כל תנועות הנוער, גן ידידות מוסיקלי ביצירה שהיא פרי נגינה של הקהל, מופע מחול במרכז המסחרי הופך לריקוד המוני, סיור אופניים פרפורמטיבי ברחבי העיר, מופע תיאטרון הבנוי כולו מסיפורי שכונת יוני, סיפורים וזיכרונות שחוברים יחד לסרט משותף שצולם בטלפונים ניידים, ספורטאי העיר מוצגים בתערוכת צילומים כאייקונים תרבותיים, פסל סביבתי קהילתי, עבודת סאונד אינטימית על עולם המִסְפָּרות, מיצג רב דורי ורב שנים על מחנה מעבר ארנס, פעילויות יצירה ומופעים לילדים, אמנים ואמניות מאופקים ומרחבי הארץ. כל זה ועוד מחכה לכן ולכם בפסטיבל מדרום.
 
הצטרפו לבני ולבנות הנוער, לצעירים ולצעירות, לבני הגיל השלישי, לילדים ולילדות ולקבוצות השונות הבונות את הפסטיבל.

 

בואו קחו חלק פעיל בחוויה האמנותית הפרוסה ברחבי העיר, בשלושה ימים של יצירה משותפת.
 

יאיר ורדי                                   נואית זכאי

מנהל אמנותי                             מנהלת הפסטיבל

פסטיבל מדרום לאמנות רב תחומית באופקים מתקיים זו השנה השתיים עשרה והוקם בתפר שבין אקטיביזם תרבותי לעשייה אמנותית. הפסטיבל מכוון לשיח מתמשך ויצירה משותפת עם העיר אופקים ותושביה, ומשלב מופעים ואירועים מכל תחומי האמנות, השמים במרכז את התרבות הבאה מדרום. השנה מתמקד הפסטיבל ביצירות שיתופיות והשתתפותיות במרחבים הציבוריים של העיר. יצירות הנבנות מהמקום ומתושביו, המחברות בין היוצרים והקהל, ומטשטשות את הגבולות בין חיי היום יום ליצירה האמנותית.
פסטיבל מדרום הוא פרויקט הגמר של הסטודנטיות והסטודנטים במחלקה לתרבות – יצירה והפקה, המכללה האקדמית ספיר.
 
מנהל אמנותי: יאיר ורדי
מנהלת הפסטיבל: נואית זכאי
ליווי מקצועי של הסטודנטים: אור דה-קלו, דלית איתי, מור אזולאי, עפרי עומר
מנהלת שיווק: מור אזולאי
מייסדת הפסטיבל ומנחה מקצועית: שירה לפידות
עריכה לשונית: בת שחר גורמזאנו גורפינקל 
קונספט ועיצוב גרפי: Formanta Studio
 
צוותי הפקה: אודליה כהן, אור חן, אורי לוי, אחלאם אבו כף, אלאא אלאטרש, אלינועם פרומן, אמיר ישראל, זהר אברבנאל, חן אוחנה, חנין אלעמיר, לירון מרצל, מיה שילוח, מיתר ברזלי-קצוני, עאביר אבו כף, עדן בר-נחום, עדן חצבני, עופרי לייזר, פדאא אלקרנאוי, שיר תשובה
צוות שיווק: איילת יצחק, סארה אלאטראש, רון בן-דוד, רותם אוזן
צוות ניהול אמנותי: אחירם ציליק, רני לוז-עמיחי
צוות ניהול: אברר אבו-סוכות, אחירם ציליק, מיטל קפ, רוני איטח, רני לוז-עמיחי

 
הכניסה לכל האירועים ללא תשלום  
פסטיבל מדרום מתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
logo.png