אבן פינה (גינת האבנים)

ניתאי חלופ

הפרויקט פותח במסגרת תוכנית שהות אמן

לאורך ימי הפסטיבל | 10:00-13:00, 17:00-20:00

פינת הרחובות הרצוג – קרן היסוד

תושבי ותושבות אופקים,
 
קוראים לי ניתאי חלופ, ואני פסל. נעים להכיר. 
בחודש פברואר עברתי לאופקים לתקופה של חודש במטרה ליצור פסל במרחב העירוני. כשהגעתי לכאן, לא ידעתי בדיוק מה אצור. ידעתי שאני רוצה להכיר את העיר, לשמוע מכם ולהכיר אתכם; בפשטות, לחוות את הקהילה שחיה פה. אומר לכם היום, שכל אדם שפגשתי פה הוא מיוחד במינו. כולם קיבלו אותי בברכה ובחום, שהיום אני כבר יודע להגיד כמה זה ייחודי לאופקים. כל אדם היה פתוח לדבר איתי ולשתף אותי. תודה לכם שפתחתם בפניי ככה את הדלת. 
באחד השיטוטים שלי ברחבי העיר נתקלתי בערימת לבנים שמחכה לפינוי. בלי סיבה מוסברת התחלתי לסדר את הלבנים בשורות. סידרתי אותן במשך כמה שעות טובות, לא ידעתי למה. לאחר מכן, הסתכלתי עליהן מסודרות וחשבתי: ״יש פה המון חומר ואפשר לבנות עם הלבנים האלו מלא דברים״.
ובחזרה לפסל – כשהגעתי לעיר היו לי מספר מטרות פשוטות: לגלות את העיר, להכיר את הקהילה ולבנות משהו יחד. כשהסתכלתי על האפשרויות הבלתי נגמרות של סידור הלבנים, חשבתי שיהיה נפלא להזמין אתכם ואתכן לבנות יחד איתי את הפסל הסביבתי.
בתחילת חודש מרץ נפגשנו ברחוב הרצוג פינת קרן היסוד. לא ידעתי בדיוק מה נבנה והתחלנו יחד לסדר את הלבנים בצורות שונות. במשך שלושה ימים סידרנו את הלבנים והגענו, תוך כדי בנייה משותפת, אל הצורה הסופית. במהלך הימים הללו הכרתי אתכם, אנשים מדהימים שהכניסו אותי בברכה אל הקהילה החמה שלכם. אני מרגיש אסיר תודה על ההזדמנות שניתנה לי לעבוד יחד ולבנות פסל סביבתי שיישאר איתכם במרחב השכונה, גם לאחר שיסתיים הפסטיבל.
ולכן חברים וחברות, אני רוצה להזמין אתכן ואתכם לימים נוספים של בנייה משותפת, אשר במהלכה נְקַבע את הלבנים, וניצור סופית את הפסל הסביבתי שתכננו.
אני אהיה שם שלושה ימים, לאורך כל הפסטיבל.
את מי שכבר הכרתי, אני שמח כל כך שהכרתי אותך. מי שעדיין לא, בוא.י, אשמח מאוד להכיר.
 

שלכם,

ניתאי חלופ

 
בשיתוף: אופקים חדשים – החברה הכלכלית לפיתוח אופקים, האגף לפיתוח אורבני, היחידה הקהילתית באגף לשירותים חברתיים, כפר הסטודנטים איילים אופקים, האיגלו – מרכז לאמנות פלסטית, מרכז מצוינות בצלאל באופקים   הפקה: אלאא אלאטרש, אלינועם פרומן ושיר תשובה
תכנית שהות אמן מתקיימת בתמיכת מפעל הפיס
sticker-15.png
sticker1.png