top of page

מדרום לילדים – עתיד

תיאטרון הקרון מירושלים

מתארח באופקים

 

22.3 | 16:00-18:30           

גן הידידות

העתיד– אנחנו מתכננים אותו, חולמים עליו, מצפים לו וגם חוששים ממנו. הוא מתחבא בדמיון, בחלל החיצון, במעבדה ביני ובינך. גן הידידות הופך לזירת אמנות מיוחדת לכל המשפחה, כשאמנים ואמניות רוקחים עבורכם יצירות מקוריות, אינטראקטיביות, בנושא עתיד. 
מוזמנים ומוזמנות לשוטט בין היצירות העתידניות – לחקור אותן במשחק, בצחוק, במבט, בתנועה או בשירה. לצד המופעים יתקיימו סדנאות ויופעלו מתחמים הבאים מן העבר, ממסורות ומאמנויות קדומות. 
 

הכניסה לסדנאות ולמתחמים חופשית! 

 

*אורך המופעים כרבע שעה, והם חוזרים על עצמם פעמיים בשעה. 

 
המופעים נוצרו במתחם החוצות "עתיד" של פסטיבל הקרון הבינ"ל 2022 בניהול אמנותי: דפנה קרון ושחר מרום
בשיתוף מינהל החינוך בעיריית אופקים, בית ספר הגבעה, אופקים למדע – מכינה קדם צבאית מדעית
הפקה ופיתוח סדנאות ומתחמים אלמוג אמזלג והדר ורמן 
 

תיקים באפלה: גרסת אופקים

איילה פרל

מחווה מקומית לסדרה המיתולוגית ״תיקים באפלה״.
סוכנת חשאית סקאלי מגיעה לפיקניק רומנטי עם הסוכן מאלדר בגן הידידות. אך כאשר היא מתיישבת על הדשא, היא מגלה שעקבותיו של ידידה נעלמו. אמצעים חשודים במקום יעזרו לנו לגלות את האמת. לאן נעלם הסוכן? האם חייו בסכנה?
מופע נודד ברחבי הגן בעקבות תעלומה.
מגיל 4 ולכל המשפחה

דוקטור מולקולה

אורי וייל, הגר בר-נר

ד"ר מולקולה, המדען המבולבל מתכונן לעתיד. הוא מגלה חומר שאף אחד לא רואה, חומר סודי, עם כוחות על-אוויר! היכונו לשיגור אווירי, עוצר נשימה. מופע מבוסס מדע, של יוצר זוכה פרס ראשון באירופה להצגות מדע לילדים.
ביצוע: אליהו פלאי | בניית אובייקט: אביעזר הלל
לגילאי 4-10

אגן המשאלות

מרים לופו נובופלנסקי

״הלוואי שאראה פיה״, ״הלוואי שאהיה אסטרונאוט ותמיד אצליח לתקן את החללית שלי״, ״הלוואי שאמצא את המחליקיים שנפלו לתוך האגם הקפוא״,…. אם נתבונן עמוק לתוך אגן המשאלות, נוכל לראות ולשמוע את הסיפורים המסתתרים במים, נוכל גם להטיל מטבע ולהשאיר משאלה וסיפור משלנו.
לגילאי 3-10

כוכב השוקולד

נמרוד פרחי

בלילה בלילה, אחרי שאמא ואבא אומרים לאילייה "לילה טוב", הוא שוכב עוד רגע במיטה בשקט. ואז, כשהשטח פנוי וכל המבוגרים כבר הלכו לישון, הוא מכין את עמדת השיגור שלו, מניף את החרב שנלחמת במפלצות הג׳לי, ויוצא אל עבר כוכב השוקולד. מופע טרנס-גלקטי, אקרובטי, המלהטט בין ג'אגלינג, כוכבי לכת, לוליינות ושיגור מהחלומות.
לגילאי 3-10

צ'איקה

סופיה קרנץ

מסע בתנועה, חפצים וחלימה, בעקבות סיפורה המופלא של ולנטינה טרשקובה, הקוסמונאוטית מטעם ברית המועצות, שהקיפה את כדור הארץ 48 פעמים וזכתה להיות האישה הראשונה בחלל.
גם לכן ולכם יש חלומות גדולים?
מוזיקה אסף ג׳ימס בר און 
אובייקטים לולה קרטון
לגילאי 3-12 

שיגור לעולם אחר

שי פרסיל

 
תחנת השיגור נפתחת! אתם מוזמנים לבחור לכם רכב חייזרי, לעלות על עמדת השיגור, ובספירה לאחור לטוס במהירות האור, לשייט בצלחת מעופפת, ולהציל את כדור הארץ. רק אל תשכחו לחזור אל כוכב החייזרים!
מגיל שנתיים ולכל המשפחה

מעבדה להינדוס חיות מחמד

דשה אלכסנדרה ז'וקובה וליזה שור 

 
במעבדה הייחודית להנדוס חיות מחמד מתקבלות מבוקר עד ליל הזמנות: גמל עם גוף של שועל, ארנב עם רגליים של צב, אוזניים של דב ללטאה עם ראש צהוב. פועלות המעבדה החרוצות יהנדסו חיות חדשות: מוזרות, מופלאות וחברותיות.
עריכת סאונד סשה אגרנוב
לגילאי 3-12
Asset 89_16x-822.png
Asset 1_16x-822.png
bottom of page